ORGANIZACE

Organizátor - co připravit

1.VlajkyJe třeba zkontrolovat jejich stav po předchozí hře a případně opravit. Vlajky jsou cca 50x50 cm a je nutné, aby byly po všech stranách založené (jinak mají tendenci se během hry třepit). Na provedení středního barevného kruhu doporučuji vzít barvy na látku (jiné typy barev mají tendenci pouštět).
2.PáskyOsobně doporučuji nařezat kolem 10 rolí krepového papíru od každé barvy. Toto množství by mělo vystačit s přehledem na celou hru (i v případě deště) pro tým o 12-14 lidech. Tloušťka pásků by se měla pohybovat v rozmezí 1,5 až 2 cm.
3.Spínací špendlíkyPočet: minimálně 1 ks na osobu
4.Výtisky pravidelDoporučuji připravit 2 variaty tisku - na A4 (jsou k dispozici v kempu mrtvých) a pak případně ještě pro každý tým variantu na A5 (do kempu).
5.SešityJednak sešit do kempu mrtvých (předepsat tři kolonky na vyplňování - "čas", "jméno" a "barva vraha"). Pro každý tým pak po jednom sešitu do kempu (předepsat tři kolonky na vyplňování - "čas", "barva" a "body"). Tady jsou pak nadpisy notýsků a bodový sazebník.
6.TužkyObyčejné tužky s gumou a několik propisek do každého kempu i do kempu mrtvých.
7.SvětlaSvíčky umístěné ve sklenicích a se stříškou (+ náhradní svíčky) pro každý tým, dále je dobré mít pro případ deště i chemická světla (pozor na ty úplně nejlevnější - vůbec to nesvítí, kvalitní se pohybují od 50 Kč/ks výše). Do kempu mrtvých je třeba počítat také s několika svíčkami či pochodněmi.
8.Zapalovače/SirkyDo každého kempu od každého jedno + něco do kempu mrtvých.
9.Odměřovací provázkyPro každý tým provázek 5 m dlouhý, kde po 1,5 m od začátku provázku je třeba udělat uzel a ten např. fixem obarvit.
10.IzolepyJe třeba vzít dostatečné množství izolep pro připevnění svíček (sklenic) ke stromu. Pro každý tým alespoň 1 ks silnějších izolep (nebrat krepové apod.).
11.Mapa herních sektorůKe stažení tady (v případě Kunratic pak tady). Počet: minimálně 1x do kempu mrtvých a po jednom do každého týmu. Nicméně je dobré jich mít o dost víc - hlavně nováčkům je pak dobré mapy rozdat (méně se ztrácejí).
12.Hodiny (velitelský čas)Hodiny by měly být dostatečně velké, seřízené a s vlastním světlem. Také je dobré mít jak náhradní baterky tak i nějaké náhradní hodiny.
13.ŠampaňskéPočet: dle počtu týmů. Pro vítěze je dobré mít nějaké jiné než pro všechny ostatní týmy.
14.PohárJe třeba dát jen pozor, aby byl na podstavci doplněn vítězný tým z předchozí Vlajkové.
15.Pytle na odpadkyCo největší a minimálně 5 ks.
16.OrgobednyJsou 2 a je dobré věci v nich setřídit tak, aby to nutné ke hře (tašky do kempů, notýsky, krepáky, budík, pytle, nezbytné náhradní materiály apod.) bylo v jedné, která půjde k ohni a věci, které by mohly být potřeba "just in case", zůstaly ve druhé v autě, aby se v ní zbytečně nehrabalo a taky aby nemokla, pokud se počasí nezadaří.

Hráč - co si vzít s sebou

1.OblečeníHraje se v přírodě a za jakéhokoliv počasí. Podle toho je potřeba zvolit takové oblečení, u kterého nezapláčete, pokud se vám zničí, ať už třeba při souboji nebo proběhnutím poctivého ostružiní (proto je také lepší hrát v dlouhém oblečení). Není také úplně dobré hrát v šustákové bundě - v případě, že prší, tak se páska přilepí na rukáv a rozmočí se; a krom toho ne každý je ochotný si do ní zapíchnout svírací špendlík, což je nutné. Rozhodně se ale vyplatí vzít si s sebou dostatek náhradního oblečení (např. trik, pokud se hodně potíte). Každopádně ale není možné hrát v triku bez rukávů apod.
2.BotyVelmi silně doporučuji pevné, kotníkové boty! Také je dobré mít jedny náhradní.
3.Stan (+ spacák a karimatka)Místa pro stany jsou v rámci kempu mrtvých. Kdo dřív přijde, ten lépe stanuje. Kdo se chce pořádně vyspat, tak ať si raději nastaví stan u ohně.
4.JídloMožno řešit různě - někdo o pauze vyráží do nedalekých Louňovic na večeři (pak ale zpravidla nestíhá start noční části hry), ostatní si vaří v kempu mrtvých. K dispozici je oheň, příp. si vemte vlastní vařiče. Velmi se mi osvědčilo brát si s sebou energetické a čokoládové tyčinky (dá se vzít do kapsy a jíst přímo během akce).
5.PitíKdo jede autem, tak ať vezme několik balíků vod (ochucené i neochucené). V místě žádný zdroj vody totiž není. Snažíme se mít něco navíc, ale je to na každém individuálně. Vzhledem k charakteru akce člověk pije o hodně více než normálně - berte to při nákupu vod v potaz.
6.KofeinEnergetické nápoje, hroznový cukr, kafe (+ termoska) atd. - každému vyhovuje něco jiného.
7.Igelitové sáčkyHodí se na zabalení náhradního krepáku do kapsy pro případ deště.
8.Spínací špendlíkyOrganizátor by je měl mít pro Vás připravené, ale pokud si můžete vzít své, tak si je vemte - často se ztrácí.
9.HodinkyDůležité! Každý musí být vybaven časem, aby mohl správně zapisovat přinesené vlajky do kempu. Je jedno, zda ke zjištění údaje použije klasické hodinky, mobil, polohu slunce... ale musí to být přesné! Prosím, nepodceňujte to!
10.SvítilnaNení nutné - na každého zvážení, zda si potřebuje v noci svítit.
11.VysílačkyOpět není vůbec nutné - záleží na týmové strategii. Před začátkem hry je třeba si s ostatními tými domluvit frekvence. Neodposloucháváme se.
12.HygienaKartáček, pasta, toaletní papír... atd. (to snad každý ví).

A ještě trocha odkazů neuškodí: